Patarimai paspirtukininkams

Paskelbė salasta 2023.03.30 0 Komentarai

Patarimai pradedantiems paspirtukininkams


Čia rasite patarimus pradedant važiuoti triukiniu paspirtuku. Tai turėtumėte perskaityti ir diskutuoti su savo vaiku, kad pirkinys po savaitės nebūtų numestas į kampą

Iš ko gaminami kaskadiniai paspirtukai? Tvirti triukiniai  paspirtukai gaminami naudojant aukštesnės kokybės metalus, tokius kaip plienas ir aliuminis; tai reiškia, kad šie paspirtukai yra itin patvarūs. Pradedantiesiems geriausia rinktis triukinius paspirtukus, kuriuose yra tvirtos aliuminio detalės, skirtos saugiam važiavimui.

Saugumas ir komfortas. Triukiniai paspirtukai vaikams turi galinį stabdį, kuris yra stiprus ir paprastas naudoti. Be to jūsų vaikas turi dėvėti šalmą ir alkūnių bei kelių apsaugas, kurios puikiai priglunda, nes apsauginės priemonės padeda sušvelninti kritimą važiuojant paspirtuku. Labai svarbu rinktis tinkamą paspirtuko dydį, kad būtų galima saugiai išmokti visų važiavimo subtilybių.

 

Ratai. Kokybiški kaskadininkų paspirtuko ratai yra viena iš svarbiausių triukų paspirtuko dalių, į kurią reikia atsižvelgti pradedantiesiems. Geriausia rinktis kaskadininkų paspirtukus, kurių ratai yra gerai suprojektuoti, pagaminti iš tvirtų medžiagų ir pasižymi dideliu patvarumu, pavyzdžiui, poliuretano (PU) ratais, aliuminio lydinio anoduotomis šerdimis ir ABEC 7 arba 9 guoliais. Aukštesnis ABEC įvertinimas  reiškia sklandesnį važiavimą ir geresnę šuoliukų bei tikslių judesių toleranciją. Iidealus priekinių ir galinių ratų dydis yra 100–120 mm.

Paspirtukininko įgūdžių lygis. Geriausia, kad paspirtukininko įgūdžių lygis būtų atitinkamai suderintas su triukinio paspirtuko rekomenduojamu įgūdžių lygiu, kad sportininkas patobulintų savo laisvo stiliaus paspirtuko įgūdžius.

Paspirtukininko ūgis. Kaskadininkų paspirtukai pradedantiesiems taip pat parenkami atsižvelgiant į paspirtukininko ūgį, kad būtų patogu važiuoti. Taip yra todėl, kad triukų paspirtukai sukurti taip, kad būtų nereguliuojami ir nesulankstomi, kad būtų galima atlikti laisvo stiliaus paspirtukų triukus. Idealiu atveju triukų paspirtuko vairas turėtų būti tokio lygio, kad būtų patogu vairuotojui, tačiau kai kurie pažengę asmenys pasirenka aukštesnes strypus dėl sudėtingų triukų, kuriuos nori atlikti.

 

Paspirtukų gudrybės pradedantiesiems

 

Norite išbandyti paspirtuko triukus, bet nesate tikri, kur geriausia pradėti.  Yra daug kaskadininkų video internete, kur pademonstruojami įvairaus lygio profesiniai įgūdžiai. Be to, dėl paspirtukų populiarumo visur atsiranda vietinių ir internetinių bendruomenių, kurios palaiko įvairaus lygio paspirtukininkus. Jei kaskadininkų pasaulyje esate naujokas, čia pateikiami keli pagrindiniai žingsniai, kaip pradėti.

 

Triušio šuolis. Vienas geriausių triukų, kurį reikia išbandyti pirmiausia, yra triušio šuolis. Tai padės jums išmokti lengviau valdyti šią transporto priemonę. Laikykite abi kojas ant paspirtuko pagrindo, o rankas ant vairo ir šokinėkite. Gali prireikti kelių bandymų pasiekti bet kokį aukštį, bet kuo labiau priprasite prie jausmo, tuo aukščiau pakilsite. Geriausi paspirtukai turi specialias padangas, kurios padeda atšokti. Įveikę judėjimą ant lygaus paviršiaus, galite pabandyti nušokti nuo žemų bordiūrų arba aukštyn sekliu laipteliu.

 

Šuolis ore. Tai atliekama kai nukeliate abi kojas nuo pagrindo ir ištiesiate jas būdami ore. Pirmiausia šokite į patogų aukštį, laikydami pusiausvyrą už vairo. Tai padeda stebėti pagrindą, kai nuleidžiate kojas, kad nusileistumėte švelniau. Jei triukų dar nemokate, nešokite aukštai. Pradėkite lėtai ir laikui bėgant išmoksite. Treniruokitės atviroje vietoje be trukdžių ar kliūčių.

Raktiniai žodžiai: patarimai-paspirtukininkams

Leave a Comment