Dviračio negalima laikyti lauke ilgą laiką ( daugiausia 12 valandų).
Dviračio negalima naudoti ir laikyti vietose, kur yra smėlio.
Dviratis turėtų būti laikomas sausai aplinkos temperatūroje ( ne šaltyje, ne šlapioje ar drėgnoje vietoje).
Dviratis turėtų būti laikomas toli nuo koroziją sukeliančių produktų ( pesticidų, rūgščių, tirpiklių, akumuliatorių) ir vietų, kur didelė druskos koncentracija ( pavyzdžiui, pajūryje ).
Kelių eismo taisyklės nurodo, kad , norint važiuoti viešaisiais keliais, dviratį reikia paruošti pagal toje valstybėje galiojančius teisės aktus.
1. Prieš pradėdami važiuoti visada patikrinkite dviračio techninę būklę:
Teisingas stabdžių veikimas;
Oro slėgis ratuose ( 14,5 PSI = 1 bar = 1 kg/cm2 = 100 000 Pa ). Sekite slėgį, kurį rekomenduoja gamintojas, užrašytą ant padangos šono; padangos visada turi būti montuojamos pagal kryptį, nurodytą ant šono ( rodyklė rodo sukimosi kryptį); padangų būklė, deformacijos nebuvimas, trūkiai, padangos ir ratlankio sutvirtinimas;
ratų montavimas, vairo ir jo iškyšos montavimas ( ar jis sukasi);
šviesų veikimas ( kai važiuojama esant ribotam matomumui arba sutemus);
skambučio veikimas;
ratlankio nusidėvėjimas – jei ratlankio apsaugos griovelis tampa nematomas, jį reikia pakeisti ( taikoma aliuminio ratlankiams su grioveliu), atminkite, kad stabdymo metu trintis gali sukelti ratlankio nusidėvėjimą. Kai ratlankio šlytis pasiekia tam tikrą kritinę ribą, ratlankis gali sulūžti dėl slėgio padangose. Kai ruošiatės naudoti antrą stabdžių trinkelių rinkinį, bet ne vėliau, susisiekite su pardavėju arba specializuotu servisu ir paprašykite patikrinti ratlankio storį ( taikoma tiek ratlankiams su grioveliais, tiek ir be griovelių);
geras stabdžių trinkelių kontaktas su ratlankiu ( abiejų gnybtų simetrija trinkelių nusidėvėjimas, tinkamas atstumas tarp trinkelių ir ratlankio);
ratlankis be griovelio turi būti mažiausiai 1,2 mm storio toje vietoje, kur kontaktuoja su stabdžių trinkelėmis. Jei ratlankis yra plonesnis, jį reikia pakeisti.
2. Važiuojant rekomenduojama dėvėti apsauginį šalmą.
3. Važiuodami vairą laikykite abiem rankom.
4. Nesikabinkite prie automobilių ar kitų transporto priemonių.
5. Venkite staigaus stabdymo.
6. Laikykitės kelių eismo taisyklių.
7. Du asmenys niekada neturėtų važiuoti dviračiu kartu ( netaikoma tandemo dviračiams ir vaikiškoms kėdutėms).
8. Kad dviratį matytų kiti eismo dalyviai, dviratis privalo turėti priekinį ir galinį žibintus bei atšvaitus.
9. Atspindinčios juostelės turėtų būti ant abiejų ratų.
10. Važiuojant per lietų reikia būti ypač dėmesingiems, kadangi padidėja stabdymo kelias, o sukibimas tokiomis sąlygomis yra daug blogesnis.
11. Venkite važiuoti per purvą.
12. Važiuodami dviračiu nedėvėkite laisvų drabužių.
13. Dviratis turėtų būti sistemingai tikrinimas, siekiant nustatyti detalių nusidėvėjimą ( pvz., padangų, ratlankių, stabdžių trinkelių, atsilaisvinusio vairo ir guolių) ir galimą žalą. Kontrolė užtikrina saugumą ir apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų, kritimų, žalos ir prailgina dviračio tarnavimo laiką.
PASTABA
Kaip ir visi mechanizmai, dviratis dėvisi ir yra veikiamas didelio krūvio. Įvairios dviračio medžiagos ir dalys gali įvairiai sureaguoti į apkrovas ir medžiagos nuovargį. Jei dviračio
konstrukcijos atsparumas viršijamas, atsiradęs gedimas gali pakenkti dviratininkui. Jei yra kokių nors lūžių, įbrėžimų ar kitokių spalvos pokyčių didelio poveikio plotuose, tai reikia, kad detalės galiojimas pasibaigė ir patariama ją pakeisti. Tai daugiausia taikoma: rėmui, balnelio iškyšai, stabdžiams ( svirtims, apkaboms, diskams, trinkelėms, trosams), grandinei, pedalams, švaistikliams, švaistiklio mechanizmo ašiai ir ratlankiui, todėl šias dalis siūloma tikrinti periodiškai.
14. Mažesni nei 12 metų vaikai turėtų važiuoti dviračiu, kai prižiūri tėvai ar globėjai.
15. Pavojinga važiuoti dviračiu pavartojus alkoholį ar paveiktam narkotinių medžiagų. Taip pat pažeidžia įstatymą.
16. Vaikai turi būti vežami specialiai paruoštose ir stacionariai pritvirtintose vaikiškose dviračio kėdutėse. Vežantysis asmuo atsako už transporto saugumą, kėdutėje atsirandantys tarpai turi būti uždengti, kad vaikas neprisispaustų pirštų.
17. Patariama atlikti remontą ir patikrinimus specializuotame dviračių servise.
18. Saugumui užtikrinti turi būti naudojamos tik originalios atsarginės dalys. Tai taikoma priekinei šakei, varui, rėmui, balnelio iškyšai, stabdžiams, grandinei, pedalams, švaistiklio mechanizmui, ratlankiams, ratams.
19. Patartina ypač atsargiai važiuoti nuokalne.
20. Pasirinkite tinkamą važiavimo stilių atsižvelgiant į savo kalnų dviračio tipą ( važiuojant nuokalne, žvyrkeliu ir t. t. ).
21. Montuojant dviračio priedus siūloma laikytis priedų montavimo instrukcijų arba kreiptis į pardavėją ar specializuotą servisą.
22. Prieš vaiku pradedant važiuoti, tėvai turėtų vaikui patarti, kaip tinkamai naudoti dviratį, ypač kaip saugiai naudoti kojinius stabdžius.
23. Jei naudojamas aerodinaminis vairo išplėtimas, reikia nepamiršti, kad tada dviratį vairuoti ir stabdyti yra daug sunkiau ir tą darant reikia ypatingo dėmesio.
24. Keičiant pedalus, padangas, sparnus ar švaistiklius ( su kito dviračio tipo detalėmis) reikia turėti omeny, kad mažiausias atstumas tarp padangos su sparnu ir pedalo ašies turi būti didesnis nei 89 mm atstumas plento ir vaikiškuose dviračiuose, o didesnis nei 100 mm atstumas kalnų ir miesto dviračiuose. Tai padeda išvengti rato susidūrimo su pedalu posūkiuose.
PASTABA
Dėl ypač kenksmingų medžiagų aplinkai, panaudotos baterijos ir akumuliatoriai turėtų būti atiduot į elektroninių atliekų surinkimo punktą arba išmesti į artimiausią šiukšliadėžę, pažymėtą šiuo ženklu. Panaudotos dviračių dalys turėtų būti atskirtos ir saugomos perdirbimui skirtuose konteineriuose.
Visos dviračių dalys turėtų būti montuojamos pagal ženklus ant dalių, o jei ženklų nėra, tada remiantis šia vartotojo instrukcija.
Kross, Le Grand dviračiai turėtų būti naudojami pagal paskirtį, kurią nurodo gamintojas. Draudžiama važiuoti dviračiu, prie kurio prikabinti bet kokie priedai ar vežimėliai. Vaikiškas kėdutes tinka naudoti su tais dviračiais, kurie turi bagažinę, su sąlyga, kad bendras kėdutės ir vaiko svoris neviršija maksimalaus svorio, nurodyto šioje vartotojo instrukcijoje. Kiekvienas įdaužimas, įdubimas, įlenkimas, įbrėžimas ar spalvos pakeitimas, atsiradęs dėl per didelės apkrovos, gali rodyti, kad pasibaigė šios detalės tinkamumas. Tokiu atveju siūlome nedelsiant kreiptis į specializuotą servisą, atlikti apžiūrą ir pakeisti detalę. Priešingu atveju staiga lūžusi detalė gali sužaloti dviratininką.
Dviračiai nėra skirti vaikams, kuriems nėra 3 metų.
Dviračiams, kurių ratų skersmuo mažesnis nei 20 colių, neleidžiamam važiuoti viešaisiais keliais. Naudojantis jais reiki imtis visų reikalingų priemonių, kad būtų išvengta kritimų ar kitų nelaimingų atsitikimų, kuriuose gali susižeisti vairuotojas ar kiti asmenys.
ĮSPĖJIMAS
Laikykitės visų su sauga susijusių pastabų ir pasiūlymų, kurie aprašyti dviračio vartotojo instrukcijoje. Pagrindinė saugumo sąlyga yra teisingas naudojimas, montavimas ir modifikacijų netaikymas. Visada elkitės apgalvotai ir rūpestingai. Šis produktas nėra skirtas ekstremaliam važiavimui nuokalnėms, šuoliams ar bet kokiam agresyviam važiavimui. Nesilaikant šių patarimų galima sugadinti dviratį ar sužaloti kūną. Prieš pradėdami naudoti produktą, perskaitykite vartotojo instrukciją. Aukščiau esantys ženklai galioja visoms naudojamoms įsigyto dviračio detalėms.